Yüksek kalite anlayışı ile faaliyet gösteren fabrikamızın üretim bölümü; kalıphane, hamurhane, vulkanizasyon, kauçuk- metal yapıştırıcı uygulama, yüzey işlem, metal şekillendirme, montaj ve finisaj, alüminyum ve plastik enjeksiyon, eksantrik pres bölümlerinden oluşmuş, otomotiv yedek parça imalatında Türkiye’nin sayılı full entegre tesislerinden biridir.

KALIPHANE
Üretim parkurumuzda bulunan CNC makinaları ile kalıp üretim ve kalıp revizyon işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kalıp üretiminin gerektirdiği mühendislik, tasarım ve CAD/CAM işlemeleri büyük bir hassasiyet ile yürütülmektedir.

HAMURHANE
Hamurhane bölümünde ürün gereksinimleri doğrultusunda farklı özellikte ve sertlik aralıklarında kauçuk karışımlar, kauçuk hamur makinalarında üretilmektedir. Hazırlanan kauçuk hamuru, extruder sistemi ile enjeksiyona hazır şerit formuna getirilmekte ve kullanıma hazırlanmaktadır.

VULKANIZASYON
Vulkanizasyon üretiminde, enjeksiyon ve kompresyon presler kullanılmaktadır. Hamur halindeki kauçuk, bu bölümdeki yüksek teknoloji preslerde uygun metodlar ve ekipmanlar ile ürün haline gelmektedir.

KAUÇUK – METAL YAPIŞTIRICI UYGULAMA
Kauçuk metal yapıştırıcı uygulama bölümünde metal ve kompozit malzemelerin  yüzeyine kauçuk ile yapışmasını sağlamak için yapıştırıcı uygulanmaktadır.

YÜZEY İŞLEM
Metal üzerinde oluşabilecek korozyonu önlemek ve kauçuk ile yapışmayı mükemmelleştirmek için, metallere kumlama, yağ alma, fosfatlama  prosesleri uygulanmaktadır.

METAL ŞEKİLLENDİRME
Kauçuk – Metal bağlantılı ürünlerde kullanılan metal parçaların şekillendirme işlemi yapılmaktadır. Sac şekillendirmede, eksantrik ve hidrolik presler kullanılmaktadır.

MONTAJ VE FİNİSAJ
Montaj bölümünde, amortisör ve motor bağlantı takozları ve salıncak burçlarının pnömatik ve hidrolik montaj preslerinde montajı gerçekleştirilmektedir. Finisaj bölümünde ise ürünler, çapak alma makinalarında çapaklarından temizlenip sevkiyata hazır hale getirilmektedir.

ALÜMİNYUM VE PLASTİK ENJEKSİYON
Plastik Enjeksiyon bölümünde, granül veya toz halindeki termoplastik malzemeler eritilip sıvı hale getirilmekte ve basınçlı bir enjeksiyon makinesinin hunisine aktarılıp, baskı altında tutulmaktadır. Süre sonunda, kalıp açılarak ve ürün çıkarılmaktadır. Alüminyum Enjeksiyon bölümünde ise iş, ergimiş alüminyum hammaddenin çok yüksek basınç altında metalden yapılmış bir kalıba doldurulması esasına dayanmaktadır. Uygulanan yüksek basınç sayesinde fazla miktarda alüminyumun kalıba çok hızlı bir şekilde doldurulmakta ve katılaşma tamamlanıncaya kadar yüksek basınç uygulanmaya devam edilmektedir. Ardından kalıp açılarak, iticiler yardımıyla parça kalıptan çıkarılmaktadır.

EKSANTRİK PRES
Eksantrik pres bölümünde, elektrik motorundan elde edilen dönme hareketi, mekanik enerjiye çevrilmektedir. Bu güç, takılan kalıp yardımıyla şekillendirilmek istenilen sac levhaya aktarılmaktadır. Kesme, bükme, çapak alma, derin çekme, hassas delme, dilimleme, katlama gibi işlemler yapılmaktadır.