YEDKA Otomotiv, 1969 yılından bu yana otomotiv sektöründe çalışan profesyonellerin tek bir kuruluş altında bir araya gelmesiyle, 2014 yılında kurulmuş olup, yüksek bilgi birikimiyle üretim yolculuğuna devam etmektedir.

YEDKA Otomotiv, binek ve hafif ticari araçlar için motor ve amortisör bağlantı takozları, direksiyon ve aks körükleri, stabilizer çubuğu burçları, salıncak ve motor burçları, rot başı koruyucu lastikleri gibi kauçuk, kauçuk-metal, alüminyum ve plastik temelli yedek parça üretimi gerçekleştirmektedir.  Mevcut kapasitesi ile sektörünün en büyük üreticilerinden biri konumunda olan YEDKA Otomotiv, yüksek kalite anlayışı ve Ar-Ge yatırımları ile her yıl ürün yelpazesine yeni ürünler eklemektedir.

Kalıphane, hamurhane, vulkanizasyon, kauçuk- metal yapıştırıcı uygulama, yüzey işlem, metal şekillendirme, montaj ve finisaj, alüminyum ve plastik enjeksiyon, eksantrik pres bölümlerinden oluşan son teknoloji makine parkurunu aynı çatı altında bulunduran YEDKA Otomotiv, otomotiv yedek parça imalatında Türkiye’nin sayılı full entegre tesislerinden biridir.

Kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı kendine ilke edinen YEDKA Otomotiv, yurt içi pazarında güçlü müşteri ortaklıkları kurarak, saygınlık kazanmış ve üretiminin önemli bir kısmını yurt dışına ihraç ederek, küresel pazarda da gücünü arttırmaktadır.